Poľnohospodárske strešné riešenia

Trapézové plechy v poľnohospodárstve

Trapézové plechy sa často používajú aj na priemyselné, občianske a poľnohospodárske účely, či už na zakrytie alebo opláštenie rôznych hál, garáží alebo aj skladov osív.

V poľnohospodárstve sa často oplatí používať tento produkt, pretože ušetrí veľa peňazí. V poľnohospodárstve sa trapézové plechy môžu použiť na stavbu stodôl a skladov osív.

V prípade najjednoduchších nezateplených budov samozrejme nie je potrebné príliš komplikovať samotnú strešnú krytinu alebo fasádu – stačí na oceľový rám položiť vhodný lacný trapézový plech s hrúbkou 0,4 – 0,5 mm a je hotovo. Materiál je odolný, jeho hmotnosť je na jeho rozmery pomerne malá a navyše je estetický a veľmi ľahko sa inštaluje.

Pri niektorých typoch budov je však potrebné zohľadniť ďalšie faktory. Ak potrebujete budovu, ktorá sa môže používať ako sklad osiva alebo dokonca na ustajnenie hospodárskych zvierat, musíte myslieť na aspekty, ako je kondenzácia vlhkosti a tepelná izolácia.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť kondenzácii na strechách z trapézového plechu. Jednou z nich je použitie vhodnej izolácie. Izolácia pomáha znižovať teplotný rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou stranou strechy. To znamená, že je menej pravdepodobné, že vzduch na vnútornej strane strechy dosiahne rosný bod.

Tepelná izolácia je jednoduché riešenie. Trapézové plechy je potrebné zostaviť vložením tretej vrstvy medzi dve vrstvy, ktorá plní túto funkciu. Túto medzivrstvu môže tvoriť vláknový izolačný materiál, napríklad sklená vata, alebo aj polyuretánová pena. Bez ohľadu na to, čo sa zvolí, montáž izolačných panelov z trapézových plechov nebude zložitejšia ani problematickejšia ako montáž bežných typov.

Trapézové plechy ponúkajú v oblasti poľnohospodárstva jedinečnú príležitosť na nákladovo efektívne a rýchle zakrytie alebo spevnenie striech veľkých budov. Tieto plechy sú dostupné v širokej škále farieb a sú mimoriadne odolné, ich životnosť je približne štyridsať rokov, takže ich výhody sú dlho trvajúce.